Interaktywne pokazy

Interaktywne pokazy z robotyki i grafiki w ośrodkach edukacyjnych

Tematyczne pokazy technologiczne z udziałem zaawansowanych robotów  pokazowych, w tym robota humanoidalnego NAO. W trakcie pokazu w atrakcyjnej formie zostaną przedstawione podstawowe zagadnienia z zakresu robotyki, elektroniki czy druku 3D. Dzięki interaktywnej formie,     prelekcja zamienia się w fascynujące widowisko, które na długo zapadnie w pamięci.

Przeprowadzamy mini szkolenia w przedszkolach i szkołach w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do nauki przedmiotów ścisłych oraz aby zapoznać uczniów z naszymi kreatywnymi zajęciami. Pokazy odbywają się w blokach 1 lub 2 godzinnych prowadzone w grupach po około 24 osoby pod okiem instruktorów. Na pokazie z robotyki i grafiki dzieci dostaną laptopy, zestawy Lego WeDo lub

Lego Mindstorms NXT 2.0 (w zależności od wieku). Laptopy będą miały też zainstalowany program graficzny GIMP. Dzieci będą podzielone na 3 osobowe zespoły i każdy zespół otrzyma zestaw edukacyjny.

Na początku takiego pokazu zostanie przedstawiona prezentacja zajęć z grafiki i robotyki połączona z rozmowa czym jest grafika i robotyka. Następnie dzieci lub młodzież będą konstruować i programować robota, oraz bawić się np. w walkę robotów, a wszystko to z pomocą instruktorów.

Co możemy zaoferować?

  • Proponujemy współpracę w zakresie:
  • prowadzenia kółka z robotyki i grafiki dla dzieci i młodzieży,
  • zorganizowania jednorazowych zajęć z robotyki w przedszkolu/szkole,
  • prowadzenia pokazów z robotyki podczas festynów, dni otwartych i pikników.
  • wizytę naszego profesjonalnego robota humanoidalnego NAO

Po zakończeniu jednego poziomu zajęć istnieje możliwość zapisania się na kolejne.

Cena uzależniona od miejsca realizacji pokazu, oraz ilości: uczestników, instruktorów oraz sprzętu który musimy zaangażować do realizacji danego pokazu.