Robotyka Humanoidalna

Zajęcia z programowania profesjonalnego robota humanoidalnego NAO.

Zajęcia przeznaczone dla osób, które ukończyły poprzednie poziomy i chcą kontynuować naukę bardziej zaawansowanej robotyki (głównie dla młodzieży ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum).

 

Robotyka Humanoidalna (NAO)

Podczas zajęć wykorzystujemy robota humanoidalnego NAO  produkowanego przez francuską firmę Aldebaran Robotics. Robot mówi m. in. w językach angielskim i polskim, chodzi i reaguje na otoczenie, pozwala na szeroką interakcję z człowiekiem. NAO jest najwyższej klasy humanoidem, a zajęcia z jego udziałem są absolutnie unikatowe na polskim rynku.

Szerokie możliwości programowania NAO wykorzystywane są przy użyciu  dedykowanego środowiska Choreographe. Uczestnicy kursu, pracując  indywidualnie przy samodzielnym stanowisku, uczą się tworzyć animacje w symulatorze, a następnie mogą przekonać się, jak ich programy sprawdzają się na rzeczywistym robocie. Wprowadzamy także programowanie tekstowe (Java, C, C++).

Kameralne grupy i praca w pojedynkę pozwalają na realizowanie złożonych projektów.  Kurs jest świetnym przygotowaniem do dalszej edukacji informatyczno-technicznej.