Sobota Kreatywnego Projektowania

Kreatywna Sobota to szansa na wspaniałą zabawę, podczas której dziecko poczuje się jak mały artysta. Świetna zabawa staje się okazją do poznania tajników handmade, grafiki komputerowej, druku 3D. Dziecko rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, zdolności manualne, uczy się pracować w grupie, a także realizować indywidualne zadania. Zajęcia będą odbywały się co dwa tygodnie, Każda soboto to inny temat i nowe wyzwania.

Przykładowy plan dnia:

10:00-13:00 handmade (dla chłopców możliwa zamiana zajęć z handmade na robotykę)

13:00-14:00 obiad i przerwa

14:00-15:30 grafika komputerowa

15:30-17:00 druk 3D

 

Dzień rozpoczyna się zajęciami z handmade, czyli spotkaniem z niecodziennymi technikami plastycznymi. Podczas warsztatów dziecko będzie miało szansę zaprojektować i wykonać dla siebie unikatową biżuterię oraz pozna ciekawe pomysły i materiały, które w ciągu kilku godzin zamienią się w wyjątkowe ręcznie robione przedmioty.

 

Kolejna aktywność to warsztaty z grafiki komputerowej, podczas których dziecko pozna nowe techniki na zrealizowanie efektownych projektów. Nie tylko dowie się, jak zamienić swój portret na komiksowy obrazek, wykonać ciekawy plakat, czy pokolorować czarno- białe zdjęcie, ale także pozna podstawy fotografii i komputerowej obróbki zdjęć. Zajęcia zawierają elementy klasycznych technik rysunkowych i odkrywają zasady tworzenia kompozycji.

 

Dzień zamykamy warsztatami z druku 3D, podczas których dziecko na własne oczy zobaczy, jak wygląda drukarka 3D Zortrax oraz dowie się, w jaki sposób pracuje. Dziecko dowie się, jak tworzyć trójwymiarowe obiekty za pomocą programu komputerowego, a także pozna podstawy animacji 3D.

 

W trakcie dnia dziecko ma zapewniony obiad, podwieczorek oraz napoje.