Sobota Kreatywnej Technologii

Soboty Kreatywnej Technologii są niesamowitą przygodą i możliwością poznania różnorodnych zajęć  połączonych z zabawą zarówno dla dziewczynek jaki i chłopców.

Odkrywamy i rozwijamy pasję dzieci!

Soboty KREATYWNEJ TECHNOLOGII:

robotyka

– elektronika

– projektowanie i druk 3D

 

Dwie grupy wiekowe 5-7 lat i 8-16 lat

 

Przykładowy plan dnia:

10:00-13:00 robotyka

13:00-14:00 obiad i przerwa

14:00-15:30 elektronika

15:30-17:00 druk 3D

 

Kreatywna Sobota to niezwykła propozycja, która zainteresuje każdego młodego inżyniera. Nie ma lepszego sposobu na rozbudzenie pasji do nowoczesnych technologii niż pełne wrażeń zajęcia, podczas których udowadniamy, że zabawa to świetny sposób na naukę. Zajęcia będą odbywały się co dwa tygodnie, Każda soboto to inny temat i nowe wyzwania.

 

Dzień otwierają zajęcia z robotyki pozwalające na podejmowanie złożonych projektów. Zbudowanie robota daje wielką frajdę, a każde ukończone zadanie- satysfakcję. Każde dziecko ma dostęp do odpowiedniego dla swojego wieku i zdolności zestawu edukacyjnego LEGO (WeDo, Mindstorms NXT i EV3). W trakcie warsztatów zachęcamy do  realizacji własnych pomysłów, a także organizujemy zadania i gry zespołowe.

 

Kolejną aktywnością jest spotkanie z elektroniką. Podczas tych zajęć dziecko będzie miało szansę stworzyć swoje pierwsze układy elektroniczne. Zajmujące i pobudzające wyobraźnię eksperymenty otworzą dziecko na niesamowity świat elektrotechniki.

 

Dzień zamykamy warsztatami z druku 3D, podczas których dziecko na własne oczy zobaczy, jak wygląda drukarka 3D Zortrax oraz dowie się, w jaki sposób pracuje. Pokażemy, jak tworzyć trójwymiarowe obiekty za pomocą programu komputerowego, a także odkryjemy podstawy animacji 3D.

 

W trakcie dnia dziecko ma zapewniony obiad, podwieczorek oraz napoje.