Najbliższe kursy

  • No upcoming events

AEC v1.0.4

Zobacz więcej »

Narzędzia dydaktyczne

opis sprzętu_html_5d95fe8e

The LEGO® Education WeDo jest to zestaw do robotyki dla dzieci który umożliwia własnoręczne zbudowanie oraz zaprogramowanie robota. Zestaw zawiera ponad 150 elementów konstrukcyjnych, silnik elektryczny oraz sensory. Dzięki którym młodzi adepci robotyki mogą rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, a także język angielski oraz umiejętność pracy w grupie. Po zbudowaniu robota i podłączeniu go do komputera oraz zaprogramowaniu robot ożywa a dzięki dołączonym czujnikom może reagować na bodźce zewnętrzne

W skład zestawu wchodzi m. in.:

Ośrodek USB

opis sprzętu_html_m69ce41df

Dwu-portowy ośrodek kontroluje pracę silników i czujników, przesyła zasilanie i dane do i z komputera, Jest automatycznie wykrywany przez oprogramowanie WEDO po podłączeniu go do komputera.

Czujnik ruchu

opis sprzętu_html_m67cf798

Podłączony do ośrodka USB może wykrywać obiekty w promieniu 15 cm.

 

Czujnik przechyłu

opis sprzętu_html_a3c4cac

Podłączony do ośrodka USB wykrywa sześć różnych położeń : prawo, lewo, góra, dół, położenie normalne, zmiana położenia.


Silnik elektryczny

opis sprzętu_html_m5c6b0129Silnik może pracować w dwóch kierunkach i z różną mocą. Zasilany za pomocą ośrodka USB z portu USB.

Oprogramowanie LEGO WeDo

opis sprzętu_html_m7a93f3b8Intuicyjne środowisko do programowania metodą drag-and-drop (podnieś i upuść). Każda ikona odpowiada za odpowiednie działanie silnika i czujników. Dzięki dużej różnorodności komend zapewnia wiele możliwości pracy robota.

Lego Ministrom NXT 2.1

opis sprzętu_html_m32186e83Lego Ministrom NXT 2.1 to zestaw edukacyjny dla dzieci w wieku powyżej 8 lat. Umożliwia własnoręczne skonstruowanie oraz zaprogramowanie robota wykorzystując do tego dołączone elementy konstrukcyjne jak i profesjonalne silniki oraz sensory. Dzięki którym młodzi adepci robotyki mogą rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, a także język angielski oraz umiejętność pracy w grupie. Po zbudowaniu robota i podłączeniu go do komputera oraz zaprogramowaniu robot ożywa, a dzięki dołączonym czujnikom może reagować na bodźce zewnętrzne. (gotowy program jest wysyłany do kostki NXT- mózgu robota w celu uruchomienia konstrukcji). Za pomocą LEGO Mindstorms NXT można zbudować m.in. robota czołg, humanoidalnego, wyścigówkę, sortownik, robota-artystę, inteligentne auto, transformera oraz wiele innych konstrukcji. Komunikację między Kostką NXT a komputerem zapewnia port USB lub połączenie bezprzewodowe Bluetooth.
W skład zestawu wchodzi m. in.:

1. Kostka NXT z głośnikiem i wyświetlaczem LCD:

opis sprzętu_html_69106c03– zaprojektowany w architekturze 32 bitowej
– porty I/O, 4 wejścia, 3 wejścia/wyjścia, USB
– pamięć: 256 KB FLASH + 64 KB RAM

2. Czujnik ultradźwiękowy

opis sprzętu_html_52868565– określa odległość od 0 do 255 cm, a jego praca bazuje na zasadzie echolokacji.
Wykorzystujemy go do określania odległości, wykrywania przeszkód czy wrogów w walkach robotów

3. Czujnik dotyku

opis sprzętu_html_3f3967f7– reaguje na trzy następujące działania: nacisk, przetrzymanie, zwolnienie.
Wykorzystujemy go do wykrywania przeszkód, sterowania robotem czy jako przycisk awaryjny.

4. Czujnik koloru

opis sprzętu_html_m15ef8529

– pracuje w trzech trybach: jako czujnik światła, czujnik kolorów lub lampka. Wykorzystywany do rozróżniania kolorów przedmiotów czy świecenia jako laser.

5. Czujnik obrotów

opis sprzętu_html_2a4fdda0

– wbudowany w każdy silnik. Umożliwia płynną regulację pracy i utrzymanie pozycji zadaniowej. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dokładnie określić jaką drogę przejechał nasz robot czy z jaką prędkością jedzie.

6. Elementy konstrukcyjne LEGO,

dzięki którym można tworzyć oraz rozbudowywać dowolne roboty. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.