Spółdzielczy Dom Kultury Nowy Targ Al. Mikołaja Kopernika 12: Zapraszamy na zajęcia!

Sobota 10:00-12:00,  Co 2 tygodnie

Robotyka 4-7 lat

Zajęcia dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką. Podczas kursu dzieci pracują z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo. W każdym zestawie znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia.

Robotyka 8-14 lat

Zajęcia dla osób, które ukończyły kurs WeDo oraz starszych dzieci i młodzieży przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms (NXT oraz najnowszych EV3). Na zestawy Mindstorms składają się części konstrukcyjne, programowalna kostka oraz różnego rodzaju czujniki (m. in. dotyku, koloru, podczerwieni).

Sobota 12:15-13:15 Co 2 tygodnie

MINECRAFT (7-14 lat)

Gra Minecraft to innowacyjne narzędzie w edukacji. Instruktor zrealizuje scenariusze zajęć, które są dopasowane do aktualnego poziomu i zainteresowań uczestników.
W trakcie zabawy dzieci ćwiczą współpracę, wspólnie lub samodzielnie rozwiązują zadania. Poza nauką przestrzennego myślenia, dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne. Minecraft to świetne narzędzie do nauki matematyki. Innowacyjny program przeznaczony dla dzieci, które z entuzjazmem przyjmują tą formę nauki. Zajęcia  poprawiają umiejętności i wiedzę z języka polskiego, orientacji przestrzennej, kompetencji społecznych i cyfrowych.