Opisy półkolonii

Odkrywamy i rozwijamy pasję u dzieci i młodzieży!

W okresie wakacji organizujemy półkolonie których tematy przewodnie nadążają za duchem czasu dla tego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami. Przygotowujemy niepowtarzalne półkolonie, jakich na Polskim rynku jeszcze nie było. Tydzień wakacji/ ferii to niesamowita przygoda i cenna nauka. Uczestnicy, którzy decydują się na ponowny wybór danego tematu nie robią tego samego co poprzednio tylko mają kontynuację programu.
Podczas kilkudniowych półkolonii zapewniamy:
Podział na grupy wiekowe (6-7, 8-12, 13-16 lat)
Atrakcyjny program zarówno dla chłopców jak i dziewczynek
10% zniżki dla rodzeństwa
Zabawa połączona z różnorodnymi zajęciami takimi jak np. robotyka, grafika, elektronika, druk 3D, projektowanie wzorów koszulek.

Aktywność fizyczna
Dbamy o to by uczestnicy mieli przerwy w postaci zajęć sportowych na świeżym
powietrzu. Czas na to poświęcony jest uzależniony od lokalizacji i panującej
pogody.

Opiekę wykfalifikowanej kadry
Większość z naszych opiekunów posiada Certyfikat opiekuna kolonijnego,
ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Pomoce dydaktyczne
Do zajęć wykorzystywane będą różnego rodzaju pomoce edukacyjne takie jak
np. maty, prezentacje, filmiki, książki.

Posiłki
Zapewniamy pełne wyżywienie, w którego skład wchodzą:
drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, napoje.

Ubezpieczenie
Nasi uczestnicy mają zapewnione Ubezpieczenie NNW (następstw
nieszczęśliwych wypadków).

Konkurs z nagrodami
Na zakończenie kursu przygotowaliśmy konkurs z nagrodami.

Pamiątki
W zależności od wybranego tematu dzieci otrzymują różne upominki.
Uczestnicy zachowują nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale pamiątki w postaci
zdjęć, dyplomu, własnoręcznie zaprojektowanej koszulki, gadżetu 3D.

Zdjęcia
Po zakończeniu kursu udostępnimy zdjęcia z półkolonii.
Uczestnictwo potwierdzone dyplomem
Każdy uczestnik po zakończeniu kursu otrzyma dyplom, potwierdzający udział w
zajęciach organizowanych przez KreaTech.

Nasz PRZYKŁADOWY dzień
Zajęcia są w godzinach od 9:00 do 16:00 ale istnieje możliwość
przyprowadzenia swojej pociechy od godziny 8:00 i odbioru do godziny 17:00.
Wystarczy poinformować nas o takiej potrzebie.

PRZYKŁADOWY plan dnia
08:00-09:00 Przyprowadzanie dzieci ? zabawy ogólnorozwojowe
09:00-10:30 Zabawa tematyczna wprowadzająca do budowy danego robota ?
budowa robota
10:30-10:45 Drugie śniadanie
10:45-13:30 Kontynuacja budowy robota, programowanie
13:30-14:00 Obiad
14:00-14:30 Zabawa z wykorzystaniem zbudowanych robotów
14:30-15:30 Atrakcje przygotowane przez firmę KreaTech
15:30-16:00 Podwieczorek
16:00-17:00 Zabawy ogólnorozwojowe ?odbieranie dzieci
UWAGA!!! Dokładny program, godziny różnią się w
poszczególnych lokalizacjach i terminach.

Półkolonia ZROBOTYZOWANA MASZYNA GOLDBERGA

Oferta półkolonii ZROBOTYZOWANA MASZYNA GOLDBERGA obejmuje pięć dni intensywnego kursu z robotyki, programowania z elementami edukacji poprzez grę Minecraft. Tematem przewodnim będzie budowa dużej maszyny Goldberga przy pomocy zestawów do robotyki oraz w świecie Minecraft. Od poniedziałku do czwartku uczestnicy będą pracować na nowoczesnych zestawach edukacyjnych  Lego WeDo także NAJNOWSZYM WeDo 2.0, Lego Mindstorms NXT 2.0  oraz  EV3. W piątek przeniosą się z realizacją tematu do świata Minecraft.

Wakacje i ferie to doskonała okazja na stworzenie konstrukcji niemożliwych do zbudowania podczas krótkich  zajęć semestralnych.

 

-Wakacje/Ferie ZROBOTYZOWANA MASZYNA GOLDBERGA to

?robotyka (konstruowanie i programowanie)

?3D (nauka projektowania części przy pomocy programu i drukarki 3D)

?Minecraft (realizację tematu przy pomocy wirtualnego świata znanej i lubianej gry)

?zajęcia ruchowe (zajęcia sportowe, gry i zabawy)

?odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi i porozmawia a starszym może da się nawet zaprogramować)

Półkolonia z MINECRAFT: STORY KREATECH

Czy gra Minecraft może mieć walory edukacyjne? Oczywiście, że TAK!
Oferta półkolonii z Minecraft obejmuje pięć dni intensywnego kursu z robotyki, programowania, projektowania, druku 3D oraz przygody z Minecraft . Ponadto dzieci zaprojektują swoje koszulki. Będzie dużo nauki i zabawy.

Gra Minecraft to innowacyjne narzędzie w edukacji. W niektórych krajach jest obowiązkowym przedmiotem. Uczestnicy zajęć zostaną wtajemniczeni w świat Minecraft, poznają podstawowe i zaawansowane bloki oraz wcielą się w postaci, których celem jest pozyskiwanie zasobów do budowania. Instruktor zrealizuje  scenariusze zajęć, które są dopasowane do aktualnego poziomu i zainteresowań uczestników. Innym elementem zajęć jest organizowanie wypraw w poszukiwaniu różnych tajemniczych miejsc na mapie Minecrat, W trakcie zabawy dzieci ćwiczą współpracę, wspólnie lub samodzielnie rozwiązują zadania. Poza nauką przestrzennego myślenia, dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, które są bardzo pożądane przez współczesnych pracodawców. Czy tego chcemy, czy nie, Minecraft wpływa na budowanie relacji społecznych u naszych dzieci i rozwija takie wartości jak – zaufanie, szacunek, otwartość. Nasze zajęcia Minecraft pracujemy na edukacyjnym serwerze Minecraft pozbawionym agresji. 

Wakacje/ Ferie z Minecraft to
-robotyka (konstruowanie i programowanie robotów)
gra turniejowa robotów minecraft (specjalna plansza zadaniowa)
walki robotów
praca na edukacyjnym serwerze w Minecraft (brak agresji)
-projektowanie 3D (modelowania trójwymiarowych obiektów, przygotowanie do druku i druk 3D)
-zajęcia manualne (projektowanie robota i koszulki)
-zajęcia ruchowe (zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, gry i zabawy)
-odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi i porozmawia a starszym może da się nawet zaprogramować)

Półkolonia KOSMICZNA PRZYGODA

Oferta dedykowana wszystkim fanom kosmosu jak i ?Gwiezdnych Wojen?. Intensywny kursu o kosmicznej tematyce to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcieli by zbudować roboty typu R2D2, AT-ST Walker z Gwiezdnych Wojen, własnego łazika marsjańskiego, zaprojektować koszulkę z kosmicznym nadrukiem czy też niepowtarzalny gadżet przy wykorzystaniu programu do projektów przestrzennych i drukarki 3D. Nasz mały przyjaciel sphero bb 8 będzie towarzyszył uczestnikom półkolonii.

 

Wakacje/ Ferie KREATYWNEJ TECHNOLOGII “Kosmiczna przygoda z robotami” to

robotyka (konstruowanie i programowanie robotów, kosmicznych pojazdów a także gra turniejowa “Wyprawa na Marsa”)

elektronika (tworzenie układów elektrycznych)

projektowanie 3D (modelowania trójwymiarowych obiektów, przygotowanie do druku i druk 3D)

zajęcia manualne (projektowanie kosmicznego robota i koszulki)

zajęcia ruchowe (zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, gry i zabawy)

odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi i porozmawia a starszym może da się nawet zaprogramować)

Lego Marvel Super Heroes

Bohaterowie z uniwersum Marvela łączą swoje siły, żeby udaremnić niecne plany złoczyńców, którzy próbują podbić Ziemię. Potrzebują jednak naszej pomocy, żeby misja mogła zakończyć się sukcesem. Czy im pomożecie?

Półkolonia z bohaterami LEGO Marvel Super Heroes obejmuje pięć dni intensywnej przygody, związanej z robotyką i programowaniem, konstruowaniem, elektroniką, projektowaniem, drukiem 3D i edukacyjną wersją gry Minecraft. Na półkolonii każdy zaprojektuje swoją własną koszulkę superbohatera, która wykonana zostanie techniką termoprasy. Nie zabraknie również aktywności sportowych, zadań na świeżym powietrzu oraz eksperymentów i doświadczeń, a całość utrzymania zostanie w tematyce LEGO Marvel Super Heroes.

Pokemon – złap je wszystkie!

Małe fikcyjne istoty, zwane Pokemonami zawładną jednym z wakacyjnych turnusów półkolonii. Podczas zajęć spróbujemy dowiedzieć się więcej na temat tych stworzeń oraz będziemy trenować i zdobywać umiejętności do pozostania trenerami Pokemonów. A czy Wy jesteście w stanie złapać je wszystkie?

Półkolonia z Pokemonami obejmuje pięć dni intensywnej przygody, związanej z robotyką i programowaniem, konstruowaniem, elektroniką, projektowaniem, drukiem 3D i edukacyjną wersją gry Minecraft. Na półkolonii każdy zaprojektuje swoją własną koszulkę trenera Pokemonów, która wykonana zostanie techniką termoprasy. Nie zabraknie również aktywności sportowych, zadań na świeżym powietrzu oraz eksperymentów i doświadczeń, a całość utrzymania zostanie w tematyce Pokemonów.

Jurassic World

Park Jurajski to miejsce, w którym można spotkać różne rodzaje dinozaurów. Podczas półkolonii cofniemy się w czasie i spróbujemy zbadać historię i pochodzenie tych prehistorycznych stworzeń.

Półkolonia  w Parku Jurajskim obejmuje pięć dni intensywnej przygody, związanej z robotyką i programowaniem, konstruowaniem, elektroniką, projektowaniem, drukiem 3D i edukacyjną wersją gry Minecraft. Na półkolonii każdy zaprojektuje swoją własną prehistoryczną koszulkę, która wykonana zostanie techniką termoprasy. Nie zabraknie również aktywności sportowych, zadań na świeżym powietrzu oraz eksperymentów i doświadczeń, a całość utrzymania zostanie w tematyce Parku Jurajskiego i prehistorycznych stworzeń.

Lego Architect

Wieża Eiffla, Opera w Sydney, Krzywa Wieża w Pizie, czy też Taj Mahal, to jedne z najbardziej charakterystycznych budowli na świecie. Czy jesteście w stanie odtworzyć te budowle z klocków Lego? Może macie w głowie swój własny projekt niewiarygodnej konstrukcji? Podczas architektonicznego turnusu półkolonii poznamy podstawowe zasady planowania i konstruowania budynków zarówno z materiałów budowlanych wykorzystywanych na co dzień, jak również z klocków Lego.

Półkolonia LEGO Architekci obejmuje pięć dni intensywnej przygody, związanej z robotyką i programowaniem, konstruowaniem, elektroniką, projektowaniem, drukiem 3D i edukacyjną wersją gry Minecraft. Na półkolonii każdy zaprojektuje swoją własną koszulkę, która wykonana zostanie techniką termoprasy. Nie zabraknie również aktywności sportowych, zadań na świeżym powietrzu oraz eksperymentów i doświadczeń, a całość utrzymania zostanie w tematyce architektury, projektowania i konstruowania budynków.

ZAKODOWANA PÓŁKOLONIA

Półkolonia wprowadzająca w świat programowania, tworzenia stron internetowych, aplikacji i gier, jak i zajmowania się grafiką komputerową. Zajęcia z programowania są przygotowywane z myślą o dzieciach i młodzieży i nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania. Organizowane przez nas zajęcia wprowadzają w tematykę programowania, ukierunkowują dalszą edukację, a także rozwijają kreatywność i wiedzę z matematyki i angielskiego.

Zakodowane Wakacje/ Ferie to
-konstruowanie i programowanie robotów
programowanie w środowisku Scratch

-tworzenie prostych aplikacji

-podstawy projektowania gier

Półkolonia KREATYWNA ROBOTYKA

Oferta półkolonii KREATYWNEJ ROBOTYKII obejmuje pięć dni intensywnego kursu z robotyki i programowania.  Będzie dużo nauki i zabawy. Na robotyce uczestnicy będą pracować na nowoczesnych zestawach edukacyjnych  Lego WeDo także NAJNOWSZYM WeDo 2.0 i Lego boost, Lego Mindstorms NXT 2.0  oraz  EV3. Dla starszych dzieci i młodzieży przewidziany jest program z programowaniem w języku C.

Wakacje i ferie to doskonała okazja na stworzenie konstrukcji niemożliwych do zbudowania podczas krótkich  zajęć semestralnych.

 

-Wakacje/Ferie KREATYWNEJ ROBOTYKI to

robotyka (konstruowanie i programowanie robotów)

zajęcia manualne (projektowanie robotów)

zajęcia ruchowe (zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, gry i zabawy)

odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi i porozmawia a starszym może da się nawet zaprogramować)

Półkolonia KREATYWNE PROJEKTOWANIE

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, które wykazują zdolności artystyczne lub chcą zacząć edukację w tym kierunku. Tydzień wakacji, będzie niesamowitą przygodą i możliwością poznania różnorodnych zajęć połączonych z zabawą zarówno dla dziewczynek jaki i chłopców.  To przygoda z grafiką, fotografią i projektowaniem własnej biżuterii (dziewczynki), koszulki i grafiki do druku 3D.

W trakcie kursu udowodniamy, że w świecie nowoczesnych technologii wciąż można odnaleźć praktyczny wymiar sztuki. Zdolności plastyczne można i warto rozwijać, mogą się one przerodzić w pasję do tworzenia szeroko rozumianej grafiki użytkowej.

Oprócz praktycznego zastosowania edytorów graficznych do obróbki zdjęć i tworzenia projektów graficznych, kursanci rozwijają także zdolności manualne przy wykorzystaniu tradycyjnych technik plastycznych, m. in. rysunku odręcznego.

 

Wakacje/ Ferie KREATYWNEGO PROJEKTOWANIA:

grafika (nauka obsługi programu graficznego i m. in. obróbki zdjęć)

fotografia (podstawy fotografii, zapoznanie ze sprzętem studyjnym oraz mini sesja zdjęciowa)

tworzenie własnej biżuterii i koszulek

projektowanie 3D (modelowania trójwymiarowych obiektów, przygotowanie do druku i druk 3D)

odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi, porozmawia)

Półkolonia KREATYWNA TECHNOLOGIA

Wychodząc na przeciw wyzwaniu stworzenia niepowtarzalnych wakacji, jakich na Polskim rynku jeszcze nie było powstał program wakacji z KreaTech, który będzie niesamowitą przygodą i możliwością poznania różnorodnych zajęć związanych z nowoczesnymi technologiami połączonych z zabawą zarówno dla dziewczynek jaki i chłopców.

Oferta łączy w sobie szereg różnych zajęć technologicznych/ przyszłościowych. Pozwala to zaszczepić w młodych ludziach zamiłowanie i chęć rozwoju w dziedzinach przyszłości.

 

Wakacje/ Ferie KREATYWNEJ TECHNOLOGII to

-robotyka (konstruowanie i programowanie robotów)

-elektronika (tworzenie układów elektrycznych)

-projektowanie 3D (modelowania trójwymiarowych obiektów, przygotowanie do druku i druk 3D)

-wirtualna rzeczywistość

-zajęcia manualne (projektowanie robotów)

-zajęcia ruchowe (zajęcia na świeżym powietrzu, gry i zabawy)

-odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi i porozmawia a starszym może da się nawet zaprogramować)

Półkolonia: KREATYWNA TECHNOLOGIA -Lego Batman

To nie tylko nauka z dziedzin nowoczesnych technologii ale też alternatywa dla fanów klocków Lego i ?Batmana?.

To wzbogacona półkolonia Kreatywnej Technologii o elementy tematyczne.

 

Wakacje/ Ferie KREATYWNEJ TECHNOLOGII to

robotyka (konstruowanie i programowanie robotów)

gra turniejowa z robotyki “LegoBatman” (ciekawe wyzwania robotyczne na specjalnej planszy)

projektowanie 3D (modelowania trójwymiarowych obiektów, gadżetów lego, przygotowanie do druku i druk 3D)

zajęcia manualne (projektowanie robotów i koszulki Lego)

zajęcia ruchowe (zajęcia na świeżym powietrzu, gry i zabawy)

odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi i porozmawia a starszym może da się nawet zaprogramować)

Półkolonia: KREATYWNA TECHNOLOGIA -LegoPrzygoda

Świat Lego i robotyki to niezapomniane chwile dla Legomaniaków!

 

Oferta Wakacji/Ferii KREATYWNEJ TECHNOLOGII w Krakowie obejmuje pięć dni intensywnego kursu z robotyki i programowania z elementami elektroniki, projektowania i druku 3D. Ponadto dzieci zaprojektują swoje koszulki. Będzie dużo nauki i zabawy z Lego. Będziemy budować labirynty, miasto Lego a nawet nakręcimy filmik z LegoPrzygodą.

 

Wakacje/Ferie KREATYWNEJ TECHNOLOGII ?LegoPrzygoda? to

robotyka (konstruowanie i programowanie robotów, a także labiryntów do konkurencji)

elektronika (tworzenie układów elektrycznych i elementów do miasta Lego)

projektowanie 3D (modelowania trójwymiarowych obiektów, przygotowanie do druku i druk 3D)

zajęcia manualne (budowanie miasta Lego i projektowanie własnej koszulki)

tworzenie filmu (przygotowanie animacji z LegoPrzygodą)

zajęcia ruchowe (zajęcia na świeżym powietrzu, gry i zabawy)

odwiedziny specjalnego gościa ( Robot NAO odwiedzi naszych kursantów, z którymi się pobawi i porozmawia a starszym może da się nawet zaprogramować)

Jak zapisać dziecko na nasze zajęcia organizowane w okresie wakacji?


To proste!
Wystarczy wybrać dogodną lokalizację i termin w zakładce ZAPISY

Wypełnić formularz zapisu.

Zapłacić zaliczkę w wysokości 150 zł (lub całą kwotę) do 5dni od daty otrzymania maila potwierdzającego rezerwację. Zaliczka jest bezzwrotna, gdyż stanowi rezerwację miejsca w grupie półkolonijnej i blokuje możliwość zapisu innym klientom.

W uwagach prosimy o podanie godziny w jakich dziecko będzie uczęszczało na nasze zajęcia.
Więcej informacji na temat wakacji można uzyskać pod nr. tel. 511 974 508 lub marek@kreatech.pl