Znajdziesz tu zarówno pracę naszych kursantów, filmiki z naszych realizacji jak i ciekawostki, linki do przydatnych materiałów.

Prace Kursantów

Ciekawa strona dla wszystkich miłośników Lego Mindstorms
https://www.lego.com/pl-pl/mindstorms/downloads

Poniżej znajdziecie ciekawe gry w które możecie bawić się z konstrukcjami Lego Mindstorms EV3
http://www.lego.com/pl-pl/Mindstorms/games

Dla szukających inspiracji do stworzenia ciekawych konstrukcji
http://forbot.pl/blog/jak-zaczac-budowac-roboty-sprawdzony-poradnik

Strona w języku angielskim poświęcona zestawom LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms,
można na niej znaleźć wiele informacji odnośnie zestawów oraz możliwości ich rozbudowania.
http://education.lego.com/en-gb

Roboty, dokonania technologiczne to nasze największe pasje.

Już za około 20 lat roboty będą zamiatać ulice, oprowadzać po miastach turystów i pomagać starszym ludziom. Do tej pory taka wizja była domeną filmów z gatunku S-F, ale sprawa wygląda naprawdę poważnie.

Od wielu lat w każdej, nowoczesnej fabryce znaleźć można bez trudu na
zautomatyzowanych liniach produkcyjnych dziesiątki modeli  wyspecjalizowanych robotów,
nazywanych jednak ?robotami przemysłowymi?, dla odróżnienia ich od tych ?prawdziwych?, to jest ?człekokształtnych?. Podobno przyczyną tego ? przyznajmy mało logicznego stanu rzeczy ? jest nasz antropomorfizm.

Ale to się zmienia. Dla przyszłego pokolenia roboty, a zwłaszcza tak zwane roboty usługowe, będą w równie powszechnym użyciu jak dziś telefony komórkowe albo komputery. Takie roboty produkuje się już dziś. Jednym z nich jest wymyślony i wyprodukowany we Włoszech robot ?DustCart? służący, jak sama nazwa wskazuje, do utrzymywania w czystości ulic miast. Od zwykłego zamiatacza różni go brak brzozowej miotły w ręku ? zastępują ją wirujące szczotki i ssawki w korpusie maszyny ? oraz wbudowany weń telefon komórkowy.

Po co? Żeby go przywołać, wysyłając doń SMS-a i kazać posprzątać wskazane miejsce.
Roboty naprawdę potrafią być użyteczne. W biurowcach, szkołach, szpitalach, na lotniskach i w hotelach są one niezastąpionym pomocnikiem ekip utrzymujących te obiekty w czystości.

Warunkiem jego zaakceptowania przez szeroką społeczność jest ?miły wygląd?. Robot
?DusCart? wygląda jak skrzyżowanie pingwina z pojemnikiem na śmieci. Co więcej, przypomina on filmowego robota z ?Gwiezdnych wojen?, który pomagał bohaterom tego filmu, zamiast ich niszczyć, jak roboty bojowe. To budzi sympatię. Takie roboty można polubić i pogodzić się z ich obecnością w instytucjach publicznych, a później także u siebie w domu.
O wiele bardziej skomplikowane roboty, stosowane w wojsku lub policji jako zwiadowcy lub saperzy do rozbrajania ładunków wybuchowych są to niezastąpione urządzenia, chroniące ludzkie życie i zdrowie.

KreaTech posiada reprezentanta zawansowanych technologii w postaci profesjonalnego robota humanoidalnego NAO. Wykorzystywany u nas głównie jako szeroko rozumiana atrakcja eventowa lub do edukacji.
Obok robotyki prężnym rozwojem cieszy się wirtualna rzeczywistość, druk 3D o których także będziemy pisać ?
Dla naszej ekipy robotyka, automatyka, informatyka i grafika to pasje. Każdy z Kreatywnych Technologicznie ma swoją i w niej się specjalizuje. Razem tworzymy zespół czekający na nowe wyzwania.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie znajdziecie różne ciekawe i przydatne wiadomości.