Oferta dla placówek edukacyjnych

Naszą pasją są nowoczesne technologie. W ciekawy i nowatorski sposób przekazujemy zdobytą wiedzę
młodym pokoleniom. Prowadzimy zajęcia w przedszkolach, szkołach lub domach kultury na terenie
małopolski. Jest to nauka połączona z zabawą zawierająca elementy robotyki, matematyki, fizyki, informatyki,
elektroniki, grafiki, projektowani i druku 3D, języka angielskiego.
Zajęcia prowadzone w oparciu o starannie przygotowany program edukacyjny w którym kluczowym elementem
jest nauka poprzez zabawę. Ten model nauki rewelacyjnie sprawdza się, ponieważ dzieci najlepiej przyswajają
wiedzę, gdy są zainteresowane i pochłonięte tematem. Jesteśmy dumni gdy obserwujemy postępy naszych
kursantów, wpływamy na rozwój dzieci w naszym kraju.

Zapraszamy do kreatywnego technologicznie świata KreaTech!

Oferujemy:
– zajęcia pokazowe dla przedszkoli i szkół deklarujących chęć uruchomienia naszych zajęć cyklicznie.
– warsztaty okazjonalne.

Szukają Państwo atrakcyjnych zajęć dla swoich podopiecznych?
Zapraszamy do kontaktu. Przygotujemy dedykowaną ofertę.

Kreatywna Sobota

Proponowane zajęcia dla przedszkoli :

ROBOTYKA WeDo (4-6 LAT)

HANDMADE

NAUKA Z LEGO (2 – 5 LAT)

ELEKTRONIKA (5 – 6 LAT)

KREATYWNA MATEMATYKA

POZNAWAJ ŚWIAT Z NAO

Proponowane zajęcia dla szkół :

ROBOTYKA WeDo (6-8 LAT)

ROBOTYKA Mindstorms (8-16 LAT)

GRAFIKA (8-16 LAT)

MAJSTERKOWANIE (6-16 LAT)

MINECRAFT (8-13 LAT)

INFORMATYKA (6- 16 LAT)

ELEKTRONIKA (6-16 LAT)

PROJEKTOWANIE I DRUK 3D  (8-16 LAT)

HANDMADE

HOLOGRAFIA I ANIMACJA 3D

wedo

Na zajęciach cyklicznych z robotyki z elementami elektroniki dzieci uczą się konstruowania i programowania robotów. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o nasz autorski i nowatorski program nauczania. Dzieci, będą pracować indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. Grupy mogą być podzielone ze względu na wiek i umiejętności. Do dyspozycji dostaną laptopy i zestawy edukacyjne Lego WeDo. Dodatkowo po zbudowaniu każdego robota otrzymują specjalne karty kolekcjonerskie, na których nie brakuje ciekawostek edukacyjnych odnośnie danej konstrukcji.

Na zajęciach prowadzone są specjalne dzienniki a lekcje prowadzone są według specjalnego planu edukacyjnego, a pod koniec każdego semestru sprawdzamy rozwój uczestników. Uczestnicy po zbudowaniu każdego robota otrzymują specjalne karty kolekcjonerskie na których nie brakuje ciekawostek edukacyjnych odnośnie danej konstrukcji. To prawdziwy hit!

wedo
lego mindstorms ev3

Na zajęciach cyklicznych z robotyki z elementami elektroniki i robotyki humanoidalnej, dzieci uczą się konstruowania i programowania robotów. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o nasz autorski i nowatorski program nauczania. Dzieci, młodzież będą pracować indywidualnie, lub w dwuosobowych zespołach. Grupy mogą być podzielone ze względu na wiek i umiejętności. Do dyspozycji dostaną laptopy i zestawy edukacyjne Lego Mindstorms. Dodatkowo po zbudowaniu każdego robota otrzymają specjalne karty kolekcjonerskie, na których nie brakuje ciekawostek edukacyjnych odnośnie danej konstrukcji.

Na zajęciach prowadzone są specjalne dzienniki a lekcje prowadzone są według specjalnego planu edukacyjnego, a pod koniec każdego semestru sprawdzamy rozwój uczestników. Uczestnicy po zbudowaniu każdego robota otrzymują specjalne karty kolekcjonerskie na których nie brakuje ciekawostek edukacyjnych odnośnie danej konstrukcji. To prawdziwy hit!

handmade

Zajęcia okazjonalne/ świąteczne
W trakcie zajęć tworzymy unikatowe pamiątki, jak na przykład koszulki własnego projektu, a na specjalnych zajęciach tematycznych wykonujemy m. in. bożonarodzeniowe ozdoby choinkowe, prezenty na Dzień Matki, walentynkowe podarunki. Uczestnicy mają zapewniony dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów, które są dostosowane do wieku uczestników.

Zajęcia cykliczne
Zajęcia cykliczne dla kreatywnych dzieci zainteresowanych rzemiosłem artystycznym i pragnących rozwijać zdolności manualne. Nie są to jednak zwykłe zajęcia plastyczne. W trakcie kursu uczestnicy będą ręcznie wykonywać różnego rodzaju przedmioty przy użyciu unikatowych technik zdobniczych.
Dzieci dowiedzą się jak zrobić oryginalną biżuterię z kolorowych koralików lub metodą sutaszu, ozdobne szkatułki, poduszki, obrazki przestrzenne. Pokażemy niecodzienne techniki artystyczne, a także poruszymy zagadnienia związane z estetyką, łączeniem różnych materiałów i metod artystycznych.

Kurs niezwykle rozwija zmysł artystyczny i wyobraźnię. Nabyte zdolności nie tylko pozwalają na wykonywanie podobnych ozdób we własnym domu, ale także rozbudzają kreatywność i pozwalają na urzeczywistnianie własnych wyobrażeń.

Wykorzystywane techniki są dostosowane do wieku uczestników, zajęcia są przeprowadzone w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze. Uczestnicy otrzymują wszystkie swoje dzieła.

handmade
Nauka z Lego

Twórcza zabawa pozwalająca maluszkom odkrywać świat i rozwijać się przy pomocy bezpiecznych, ponadwymiarowych klocków Soft oraz zestawów LEGO Education, dzięki którym najmłodsi uczą się nazywać kolejne obiekty i opowiadać o świecie. Dzieci rozwijają zdolności poznawcze, manualne i zaczynają rozumieć otaczającą je rzeczywistość. Zajęcia wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają ciekawość.

Podczas zajęć dzieci przy pomocy instruktora na podstawie tematycznie wybranych kart inspiracji budują zadane obiekty, nazywają je i uczą się opowiadać o nich. Kolejne spotkania to coraz bardziej złożone ćwiczenia, nauka komunikacji i rozwiązywanie łamigłówek.

Mali uczestnicy nabywają zdolności językowych i ćwiczą pamięć. Dzięki wsparciu instruktora zaczynają lepiej rozumieć świat, uczą się wyrażać swoje emocje i potrzeby. Forma zajęć przypomina podróż przez kolejne fascynujące światy pełne kolorów i nowych wrażeń. Oparte na prostych dialogach i czynnościach zabawy w naturalny sposób przyspieszają rozwój dziecka.

Lekcje prowadzone są według specjalnego planu edukacyjnego. Przeznaczone dla najmłodszych.

Elektronika

Zagłębianie się w tajemniczy świat elektroniki i elektrotechniki. Przygoda z tymi fascynującymi dziedzinami rozpoczyna się za pośrednictwem zestawów edukacyjnych Sekrety Elektroniki. Kolorowe elementy pozwalają na przeprowadzenie wielu pobudzających wyobraźnię eksperymentów, a także na stworzenie pierwszych układów elektronicznych. Dla starszych proponujemy przygodę z Arduino.

Mali inżynierowie dowiedzą się jak skonstruować radio, wzbić w powietrze śmigło, zbudować układ do nagrywania dźwięków. Będą mieli również okazję zapoznać się z niedostępnym na polskim rynku nowoczesnym zestawem do elektroniki littleBits, na który składają się modułowe elementy pozwalające na szybkie i intuicyjne tworzenie różnych układów elektronicznych.

Kurs rozwija zdolność logicznego myślenia, a także rozbudza pasję do nauk technicznych.

Na zajęciach prowadzone są specjalne dzienniki a lekcje prowadzone są według specjalnego planu edukacyjnego.

Elektronika
Kreatywna matematyka

?Matematyka ? to bardziej czynność niż nauka? powiedział holenderski matematyk Luitzen Egbertus Jan Brouwer. W myśl tej zasady podczas zajęć wykorzystujemy zestawy LEGO Education, aby w 100% czynnościowo nauczać matematyki. Nasze programy nauczania umożliwiają dzieciom eksperymentowanie, doświadczanie i odkrywanie, że do poprawnego wyniku prowadzi wiele dróg. Zajęcia mają charakter projektowy ? uczą dzieci praktycznego rozwiązywania matematycznych problemów, wytrwałości, dokładności, kształcą umiejętności współpracy w grupie. Pomagamy w zrozumieniu matematyki i roli jaką odgrywa w życiu codziennym oraz podejmowania wytrwałych prób rozwiązania problemu mimo popełniania błędów. Zajęcia uczą także zwracanie uwagi na szczegóły, dokładności, precyzji, logicznego, krytycznego i abstrakcyjnego myślenia.

Na zajęciach prowadzone są specjalne dzienniki a lekcje prowadzone są według specjalnego planu edukacyjnego, a pod koniec każdego semestru sprawdzamy rozwój uczestników.

Poznawaj świat z nao

Podczas zajęć robot humanoidalny NAO zamieni się w przewodnika pomagającego poznawać świat. Lekcje przeprowadzane są w atmosferze wesołej zabawy i współpracy. Android, który potrafi mówić, tańczyć, grać w piłkę, odkrywa kolejne interesujące fakty dotyczące różnych dziedzin nauki, historii, sztuki, języków obcych.
Lekcje dotykają różnych dziedzin zawierających się w programie edukacji podstawowej. Dzieci dowiedzą się, jak nazywali się władcy Polski, poznają zagadnienia z zakresu geografii, biologii, nauk ścisłych, będą miały okazję poznawać języki obce. Interakcje z robotem mają charakter konwersacji, ćwiczeń ruchowych, obserwacji. Rozbudzające entuzjazm i pobudzające wszystkie zmysły działania pomagają lepiej zrozumieć przekazywane informacje.
Dzieci w trakcie zajęć nabywają zdolności analitycznego i abstrakcyjnego myślenia, uczą się współpracować i komunikować między sobą, rozwijają swoją wiedzę o świecie i odkrywają swoje zainteresowania.

Atmosfera zabawy pozwala na bezstresowe przyswajanie wiedzy, a każde dziecko we własnym tempie zaczyna rozumieć otaczający je świat. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego kursanta dbamy o to, by pomiędzy kolejnymi zagadnieniami nie powstały luki, a każde dziecko dokładnie przyswoiło przekazywaną wiedzę. Tematyka i poziom dostosowywany jest zawsze do wieku uczestników!

Poznawaj świat z nao
Grafika

W trakcie zajęć udowodniamy, że w świecie nowoczesnych technologii wciąż można odnaleźć praktyczny wymiar sztuki. Zdolności plastyczne można i warto rozwijać, mogą się one przerodzić w pasję do tworzenia szeroko rozumianej grafiki użytkowej.

Kurs rozpoczynamy od zaznajomienia się z programem Gimp. Pokażemy jak przy jego pomocy wykonać ciekawy plakat, zamienić zdjęcie na komiksowy obrazek, czy przygotować zaproszenie. Uczestnicy poznają zasady tworzenia kompozycji, teorię kolorów, a także podstawy fotografii. Oprócz praktycznego zastosowania edytorów graficznych do obróbki zdjęć i tworzenia projektów graficznych, uczniowie rozwijają także zdolności manualne przy wykorzystaniu tradycyjnych technik plastycznych, m. in. rysunku odręcznego.

Na zajęciach prowadzone są specjalne dzienniki a lekcje prowadzone są według specjalnego planu edukacyjnego.

Majsterkowanie

Majsterkowanie to warsztaty, na których dzieci tworzą m.in. zabawki, przedmioty codziennego użytku przy użyciu odpowiednich narzędzi, drewna i innych materiałów wykończeniowych. W trakcie zajęć pod okiem odpowiedzialnych instruktorów KreaTech dzieci projektują i tworzą własne prace.
Każde zajęcia przynoszą nowe wyzwania rozwijające wyobraźnię przestrzennej i zdolności manualne ale także uczą współpracy.

Warsztaty mogą mieć charakter jednorazowy, okazjonalny lub cykliczny.

Wykorzystywane techniki są dostosowane do wieku uczestników, zajęcia są przeprowadzone w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze.

Majsterkowanie
Minecraft

Czy gra Minecraft może mieć walory edukacyjne? Oczywiście, że TAK!
Gra Minecraft to innowacyjne narzędzie w edukacji. Uczestnicy zajęć zostaną wtajemniczeni w świat Minecraft, poznają podstawowe i zaawansowane bloki oraz wcielą się w postaci, których celem jest pozyskiwanie zasobów do budowania. Instruktor zrealizuje scenariusze zajęć, które są dopasowane do aktualnego poziomu i zainteresowań uczestników. Innym elementem zajęć jest organizowanie wypraw w poszukiwaniu różnych tajemniczych miejsc na mapie Minecraft.
W trakcie zabawy dzieci ćwiczą współpracę, wspólnie lub samodzielnie rozwiązują zadania. Poza nauką przestrzennego myślenia, dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, które są bardzo pożądane przez współczesnych pracodawców.
Minecraft to świetne narzędzie do nauki matematyki. Innowacyjny program przeznaczony dla dzieci, które z entuzjazmem przyjmują tą formę nauki. Tym bardziej, że poruszane zagadnienia nie ograniczają się wyłącznie do matematyki, a poprawiają umiejętności i wiedzę z języka polskiego, orientacji przestrzennej, kompetencji społecznych i cyfrowych.
Czy tego chcemy, czy nie, Minecraft wpływa na budowanie relacji społecznych u naszych dzieci i rozwija takie wartości jak – zaufanie, szacunek, otwartość.

Na zajęciach pracujemy na edukacyjnym serwerze Minecraft pozbawionym agresji.

Informatyka

Zajęcia mogą mieć program w oparciu o ścisły szkolny program edukacyjny lub ukierunkowany z naciskiem np. na programowaniu przy wykorzystaniu m. in. programu SCRATCH. Dzieci/ młodzież mogą poznać podstawy programowania, tworzenia gier, stron internetowych, aplikacji. Ponadto to nauka powstawania algorytmów i analogicznego myślenia.

Organizowane przez nas zajęcia wprowadzają w tematykę programowania, ukierunkowują dalszą edukację, a także rozwijają kreatywność i wiedzę z informatyki, matematyki i angielskiego.

Na zajęciach prowadzone są specjalne dzienniki a lekcje prowadzone są według specjalnego planu edukacyjnego.

Informatyka
3d

W dzisiejszym cyfrowym świecie coraz większego znaczenia nabiera szeroko pojęta grafika 3D. Zajęcia z modelowania i druku 3D ma przybliżyć młodym osobom tę prężnie rozwijającą się dziedzinę. W trakcie zajęć dzieci zobaczą, jak wygląda i działa drukarka 3D Zortrax, dowiedzą się, jak przygotowywać projekty do druku oraz gdzie wykorzystywane są druk i grafika 3D. Korzystając z programów Tinkercad oraz Wings 3D uczestnicy za pomocą prostych brył geometrycznych stworzą swoje pierwsze modele przestrzenne, które następnie będą modyfikować poprzez nakładanie tekstur i coraz bardziej złożone operacje wektorowe. Starsi uczestnicy mogą rozwijać swoje zdolności na bazie programu Blender. Środowisko pozwala na budowanie najbardziej skomplikowanych układów. Uczniowie dowiedzą się w jaki sposób ustawiać na scenie światło, tworzyć rendery, a także jak wprawiać poszczególne elementy w ruch, tworząc animacje. Zajęcia rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zdolność analitycznego myślenia, a także pomagają skupiać uwagę i rozwiązywać kolejne problemy logiczne.

Program dostosowany do wieku uczestników.

Holografia i animacja 3d

Na zajęciach z holografii uczestnicy dowiedzą się czym są hologramy i gdzie możemy je wykorzystać, poznają także różne ciekawe zjawiska optyczne oparte o prawa fizyczne. Młodzi naukowcy stworzą własne piramidy holograficzne i zobaczą projekcje rodem z Gwiezdnych Wojen. Na zajęciach cyklicznych będziemy uczyć się także robić własne projekcje i animacje 3D w programie Blender 3D.

Zajęciach mogą mieć charakter zajęć okazjonalnych, pokazowych lub cyklicznych.

Holografia i animacja 3d

Nasze osiągnięcia

Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, pokazów, eventów w szkołach, przedszkolach, instytucjach kulturalnych, firmach, organizacjach. Prowadzimy zajęcia dla uczniów na każdym poziomie edukacji, pracujemy także z dziećmi autystycznymi i niepełnosprawnymi. Bierzemy udział w inicjatywach związanych z nowoczesną edukacją, takich jak Targi Edukacji Nowoczesnej, Akademia Duckie Deck, Kreatywnie w szkole i po szkole, Małopolskie Targi Innowacji, czy Małopolska Noc Naukowców.  Jesteśmy partnerami takich wydarzeń jak Małopolski Festiwal Innowacji, Parada Robotów, European Rover Challenge.

Nasze zaangażowanie zostało docenione nominacją do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015 i licznymi zaproszeniami na konferencje dotyczące zaawansowanych technologii, np. podczas Dni Województwa Lubuskiego  w ramach Kawiarenki Robotycznej oraz Demo Alley w trakcie TEDxKraków.

Nasza siedziba- Centrum Kreatywnej Technologii posiada tytuł Miejsca przyjaznego maluchom.

 

Istnieje możliwość zorganizowania turniejów, zajęć pokazowych, jednorazowych zajęć tematycznych lub okazjonalnych:

Dzień dziecka
Dzień chłopaka
Mikołaj
Święta
Zakończenie roku szkolnego
Piknik
Noc naukowców

Dlaczego my?

Wykwalifikowana i doświadczona kadra

Indywidualne podejście do dzieci

Nowatorski program edukacyjny

Nowoczesny sprzęt dydaktyczny

Przyjazna atmosfera na zajęciach

Kreatywne metody nauczania przez zabawę

Szybkie i wymierne efekty

Najlepsza oferta w Małopolsce

Referencje naszych klientów

Szkoła Podstawowa nr 2 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 27 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 54 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 55 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 92 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 104 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 114 w Krakowie

Szkoła Podstawowa nr 144 w Krakowie

Szkoła Podstawowa im. mjr Józefa Ryłko w Czernej

Zespół Szkół w Laskowej

Zespół Szkół nr 1 w Bochni

Szkoła Podstawowa nr 1 w Proszowicach

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 165 w Krakowie

SP dla dzieci autystycznych Przystanek w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 25 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 29 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 40 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 45 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 49 w Krakowie

Przedszkole nr 79 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 63 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 177 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 182 w Krakowie

Przedszkole Publiczne nr 185 w Krakowie

Prywatne Przedszkole nr 1 w Krakowie

Przedszkole BeHappy w Krakowie

Przedszkole Bajka w Krakowie

Przedszkole Marzenie w Krakowie

Przedszkole Kubuś i Martynka w Krakowie

Przedszkole Misie Filipisie w Krakowie

Przedszkole Happy Kids w Krakowie

Przedszkole Mali Artyści w Krakowie

Przedszkole Montressori w Krakowie

Przedszkole Muszelka w Krakowie

Przedszkole Piotruś Pan w Krakowie

Niepubliczne Przedszkole Arcellor Mittal w Krakowie

Przedszkole dla dzieci z autyzmem Przystanek w Krakowie

Przedszkole Lenkowo we Wrząsowicach

Uniwersytet Dziecięcy Harvard w Sławkowie

Centrum Języka Angielskiego Green House w Bochni

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu

Osiedlowy Klub Kultury Wróblowice

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku

Miejski Dom Kultury w Bochni

Dębickie Centrum Kultury

Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej

Niepubliczny Dom Kultury ?Ogród? w Krakowie

Niepubliczny Dom Kultury ?Po godzinach? w Krakowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Wolbromiu

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Małopolski Park Technologii Informacyjnych

Instytut mikroMAKRO

Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego

Fundacja Humaneo

Krakowski Park Technologiczny

Europejska Fundacja Kosmiczna

Agencja Planet PR

Motorola Solutions

Nazwa.pl

Grand Fox

Madart

Pracownia Edukacyjna i Artystyczna Wild Child

Capgemini

EDF

UBS

Hotel Spa Irena Eris

Orientering

MakeThings

Oraz ponad 100 000 zadowolonych kursantów!