Lego Boost -NOWOŚĆ

 

BOOST to aż 847 elementów w jednym zestawie! Zestaw pobudza kreatywność dzieci dzięki uniwersalnym, kolorowym klockom LEGO? połączonym z zaawansowaną technologią znaną chociażby z LEGO Mindstorms.

LEGO BOOST pozwoli na zbudowanie wspaniałych, kolorowych i szalonych konstrukcji, które za pomocą elementów takich jak Move Hub, programowalny silnik czy czujnik koloru i odległości, ożyją i dadzą jeszcze większą frajdę z zabawy i nauki.

 

Do zbudowania np. modele:

Robot Vernie ? To prawdziwy towarzysz zabawy! Potrafi się poruszać i mówić. Aby aktywować zamontowany na ramieniu Verniego sprężynowy miotacz, wystarczy obrócić jego głowę.

Vernie ma ok. 27 cm wysokości.

 

Łazik M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4) ? To mocny i wszechstronny łazik, który ma 4 różne dołączane narzędzia, w tym również sprężynową wyrzutnię. Dzięki swoim narzędziom może on wykonywać wiele niezwykłych czynności.

Łazik M.T.R.4 ma ok. 12 cm wysokości, 23 cm długości i 14 cm szerokości.

 

Gitara 4000 ? To najprawdziwsza robotyczna gitara! Instrument posiada funkcję pitch bend (zmiany wysokości dźwięku) oraz efekty akustyczne pozwalające zagrać różne utwory.

Gitara 4000 ma ok. 5 cm wysokości, 42 cm długości i 15 cm szerokości.

 

Kot Frankie ? Frankie to interaktywny zwierzak, który potrafi się bawić, mruczeć i wyrażać nastrój. Jego osobowość zauroczy każdego miłośnika robotów który zdecyduje się nim zaopiekować. Należy pamiętać, by karmić Frankiego odpowiednim jedzeniem, bo będzie nie w humorze!

Kot Frankie ma ok. 17 cm wysokości.

 

Linia Produkcyjna ? To zminiaturyzowana fabryka miniaturowych modeli LEGO! Po zbudowaniu, zaprogramowaniu i uruchomieniu linii produkcyjnej, zaczyna ona składać prawdziwe miniaturowe modele LEGO.

Linia produkcyjna ma ok. 27 cm wysokości, 19 cm długości i 16 cm szerokości.

 

Dedykowana aplikacja, posiada szczegółowe instrukcje budowania i programowania każdego modelu. Intuicyjny interfejs graficzny pozwala na zaprogramowanie modeli poprzez przeciąganie i dołączanie do siebie kolorowych ikonek symbolizujących na przykład ruch, sprawdzenie czujnika czy włączenie światła.

BOOST bawi i jednocześnie uczy programowania, dzięki czemu będzie świetnym wprowadzeniem w dziedzinę robotyki.

 

Główne cechy produktu:

  • Pełny zestaw kreatywny rozbudzający kreatywność i wyobraźnię dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, pozwalający na budowanie robotów i ciekawych konstrukcji o wielu funkcjach.
  • Prosta w obsłudze aplikacja na tablet z systemami iOS i Android, pozwalająca na zaprogramowanie modeli w graficznym interfejsie, ucząca programowania robotów jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.
  • Ponad 840 elementów w efektownej, biało-pomarańczowo-niebieskiej kolorystyce.
  • Zupełnie nowy produkt prosto od LEGO!

 

W skład zestawu wchodzą:

  • Element Interactive Motor ? programowalny silnik.
  • Element Move Hub ? ma funkcję połączeń przez Bluetooth Low Energy (BLE), dwa programowane silniki, przycisk aktywacji, wewnętrzny czujnik przechyłu oraz kontrolkę.
  • Czujnik koloru i odległości ? wykrywający dystans, ruch i kolor, a do tego pełni funkcję oświetlenia.

LEGO BOOST, to zestaw kreatywny dedykowany dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat -które ukończyły poziom WeDo/WeDo 2.0, kontynuujących przygodę z robotyką /dzieci w wieku 9 lat rozpoczynających robotyczną przygodę.

Zajęcia:

LEGO BOOST, to zestaw kreatywny dedykowany dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które uzyskały odpowiednią wiedzę na zestawach Lego WeDo, WeDo 2.0, kontynuujących przygodę z robotyką na warsztatach Robotyka (Lego WeDo). Zestaw może także być wykorzystany jako wstęp do zajęć Robotyka (Lego Mindstorms)

Firma KreaTech posiada bardzo bogatą bazę instrukcji oraz specjalne karty kolekcjonerskie z robotami. Karty rozdawane są dzieciom po zbudowaniu danego robota. Poziom zajęć dostosowany do wiedzy i umiejętności dzieci.

W ramach zajęć ?Robotyka (Lego WeDo)? przewidziane są lekcje na zestawach Lego WeDo, WeDo 2.0, Lego Boost ułatwiających przejście na bardziej zaawansowaną robotykę z użyciem Lego Mindstorms.

 

Lego Boost

https://www.youtube.com/watch?v=yB2v8a2PKpg