BB-8, Sphero

Mobilne

BB-8, Sphero

Ikoniczny bohater kinowego hitu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. BB-8 by Sphero to wiernie odtworzony droid z kultowej kosmicznej sagi. To doskonały gadżet dla miłośników uniwersum Star Wars, który sprawi mnóstwo frajdy.

Wbudowany akumulator droida BB-8 by Sphero gwarantuje około godziny zabawy na jednym naładowaniu. Ładowanie odbywa się metodą indukcyjną. Podczas pracy robot może zarówno samodzielnie patrolować pomieszczenie, jak i wykonywać polecenia użytkownika. Te wydawane są za pośrednictwem aplikacji na smartfona ? możliwe jest wyznaczanie tras w czasie rzeczywistym, wydawanie komend głosowych oraz rejestrowanie i odtwarzanie wiadomości holograficznych. Zasięg droida to 30 metrów, co oznacza, że spokojnie może towarzyszyć użytkownikowi nawet w bardzo dużym pokoju.

Droid BB-8 by Sphero nie tylko wygląda, ale też porusza się dokładnie tak, jak filmowy oryginał ? fani uniwersum Star Wars od razu to zauważą. W rzeczywistości jest to jego wierna, zminiaturyzowana wersja. To właśnie ta cecha sprawia, że robot pozytywnie wyróżnia się na rynku, a pasjonat Gwiezdnych Wojen może zyskać swojego własnego kompana niemal żywcem wyciągniętego z ekranu.

Najciekawsze jest jednak to, że droid BB-8 by Sphero ma własną adaptacyjną osobowość. Jego głowa wyraża radość, dezorientację i panikę oraz to, że robot zgadza się lub nie zgadza się z użytkownikiem. Reakcje i zachowania gadżetu zmieniają się w zależności od tego, jak spędzamy z nim czas. To prawdziwy wierny towarzysz tak jak w filmie.

Fascynaci nowych technologii w przeważającej większości są zachwyceni BB-8 by Sphero. Zwracają uwagę przede wszystkim na to, z jak dużą wiernością odtworzony został filmowy droid. Doceniają także to, że z gadżetem naprawdę można się zaprzyjaźnić ? nie tylko jego reakcje ewoluują w miarę, jak wspólnie się bawimy, ale też BB-8 wciąż ?nadstawia uszu? czekając i rozpoznając nasz głos. Podkreślają również znaczenie intuicyjnego sterowania.

Droid BB-8 by Sphero zyskał także uznanie recenzentów. Ci chwalą go głównie za dostarczanie mnóstwa zabawy. Robot działa sprawnie i jest stabilny, a jego sterowanie jest proste i przyjemne. Został wykonany z wysokiej klasy materiałów, które gwarantują wysoką wytrzymałość. Recenzenci chwalą Sphero również za przywiązanie do szczegółów i fakt, że BB-8 wygląda jak prawdziwy. Jak przyznają ? to gadżet, z którego każdy miłośnik Gwiezdnych Wojen, niezależnie od wieku, będzie zadowolony.

BB-8 ? droid z Gwiezdnych Wojen sterowany za pomocą urządzeń z systemem iOS i Android

Magia Gwiezdnych Wojen trwa niezmiennie od lat.

 

BB-8

-nie tyle przypomina robota z najnowszej części Gwiezdnych Wojen, on po prostu jest jego miniaturową wersją. Nawiązanie do kultowej sagi znajdziesz również w funkcjonalności BB-8 ? aplikacja umożliwia nagrywanie i odtwarzanie holograficznych wiadomości, a także korzystanie ze wszystkich możliwości rozszerzonej rzeczywistości.

-ostał wyposażony w głowę, która dzięki zastosowaniu magnesów w żaden sposób nie przeszkadza w poruszaniu się robota.

-porusza się po wyznaczanych w czasie rzeczywistym ścieżkach lub zgodnie z określonymi wzorcami. Reaguje także na komendy głosowe. Dodatkowo BB-8 ma tryb autonomicznego patrolowania otoczenia.

-ma coś czego nie mają inne roboty ? osobowość. Przytakuje lub kręci głową z dezaprobatą, okazuje radość, panikę, dezorientację.

 

-łączy się z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth ? zasięg do 30m. Bateria wystarcza na około 60 minut zabawy, a ładowanie odbywa się metodą indukcyjną.

 

Zastosowanie w KreaTech

Głównie używany jako dodatkowa atrakcja na zajęciach/ eventach, gdzie może być wykorzystany np. do konkurencji w labiryncie.

 

BB-8, Sphero

https://www.youtube.com/watch?v=-1Y2WfcCb4M