Lego Duplo -wersja edukacyjna

Lego Duplo -wersja edukacyjna
To m.in. klocki z seri Duplo Opowieści, Kreatywny budowniczy, Zwierzęta Bingo
Zestaw Duplo Opowieści (Historie)
Zachęca dzieci do opowiadania ich własnych historyjek i poznanych wcześniej bajek. Oprócz kolorowych klocków zestaw zawiera 5 kolorowych kart z różnymi tłami będącymi wspaniałym uzupełnieniem w zabawie.
Historię można zacząć już po połączeniu ze sobą dwóch klocków. Kolorowe tła (w 10 różnych wersjach) są dodatkową inspiracją i kluczową częścią opowieści. Mogą być umieszczone w specjalnym uchwycie ustawionym na jednej z 3 podstawek z zestawu.
Zestaw zawiera klocki zainspirowane popularnymi baśniami, zwierzątka, skrzynie ze skarbami czy flagi rycerskie. Dodatkowo dołączone są zestawy pomysłów dla nauczycieli.
Wartości edukacyjne:
– zestaw przeznaczony zarówno do wyreżyserowanej jak i swobodnej zabawy
– odkrywanie różnych postaci w trakcie odgrywania ról
– wspiera rozwój społeczno-emocjonalny

Kreatywny budowniczy
Zestaw jest doskonałym wprowadzeniem do nauki budowania z klockami Duplo. Zawiera proste kolorowe instrukcje na 4 dwustronnych dużych kartach i 2 podstawki.
Zestaw zaprojektowany jest w sposób, który zachęca do wymyślania historyjek do każdej z budowli oraz współpracy między dziećmi. Dzieci w trakcie zabawy rozwijają swoje zdolności opisywania sytuacji i zrozumienia poszczególnych ról przypadających każdemu w społeczeństwie. Dodatkowo w trakcie zabawy rozwijana jest zdolność rozumienia kształtów 2D i 3D.
Zestaw zawiera 4 karty z instrukcjami, na których budowle pokazane są w skali 1:1 (na każdej ze stron narysowany jest model i adekwatne tło), uchwyt do postawienia kart oraz podstawki. Dołączona jest również ulotka ?Jak rozpocząć? z inspirującymi pomysłami. Całość zapakowana jest w wytrzymałe pudełko z przezroczystą pokrywką.
Wartości dydaktyczne:
– odkrywanie kształtów, pozycji, przestrzeni i numerowania
– odkrywanie kształtów 2D i 3D
– budowanie z instrukcją w skali 1:1
– rozwijanie języka opisowego przy opowiadaniu historyjek z wybudowaną konstrukcją
– współpraca w grupie

Zwierzęta Bingo
Dla lubiących zabawę z bingo i klocki Duplo! W pudełku 8 kart do gry z 16 różnymi zwierzętami. Zbieranie klocków, aż nie wybuduje się swojego zwierzaczka i wygra!
W każdej grze może brać udział do 8 osób, każdy z graczy musi zebrać klocki, żeby wybudować zwierzaka z instrukcji na wylosowanej karcie. Losowanie kolejnych klocków dostarcza niezapomnianej rozrywki i uczy dzieci rozpoznawać klocki potrzebne do zbudowania postaci z instrukcji.
Przedszkolaki współpracują, komunikują się oraz pracują z innymi dziećmi, przestrzegając zasad gry.

Zajęcia:
Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia Nauka z Lego prowadzone są na terenie placówek edukacyjnych. Często zajęcia Lego Duplo są traktowane w tych placówkach jako wprowadzenie do zajęć Lego WeDo.

Lego Duplo
https://www.youtube.com/watch?v=TBa48qAvMcc