LittleBits

Małe, kolorowe klocki do budowania, dzięki którym szybko zrealizujesz swoje pomysły i zbudujesz niesamowite wynalazki!

Zestawy LittleBits, nagrodzone nagrodą Zabawka Roku 2017, umożliwiają połączyć w bardzo prosty sposób obwód elektryczny, składający się z różnych Bitów – czyli klocków, na których znajdują się rozmaite elementy elektroniczne. Wszystko za pomocą magnesów, którymi łączą się klocki – dzięki prostym zasadom łączenia, czytelnym opisom i kolorowym oznaczeniom klocków, obwody zawsze będą prawidłowo podłączone, bez lutowania, bez programowania i bez skomplikowanego łączenia przewodów. Elektronika jeszcze nigdy nie była taka prosta!

LittleBits stanowią nie tylko doskonałe wprowadzenie w świat techniki, ale również rozwijają kreatywność, umiejętności projektowania i majsterkowania a także logiczne myślenie. Dzięki zawarciu cechy “Art” do typowej edukacji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), LittleBits zachęca do kreatywnego myślenia podczas rozwiązywania realnych zadań z zakresu inżynierii. Wszystkie Bity można wykorzystywać ponownie do tworzenia coraz to nowszych, bardziej skomplikowanych wynalazków, a dzięki kompatybilności, łącząc zestawy zyskuje się jeszcze więcej możliwości.

Zestawy zawierają m.in. silniki, przełączniki i wiele innych elementów, pozwalających na zbudowanie różnych ciekawych wynalazków, na przykład takich jak zdalnie sterowany samochodzik, bezprzewodowy dzwonek do drzwi lub maszynę do dmuchania baniek mydlanych. W zestawie znajduje się różne elektroniczne klocki, szczegółowe instrukcje oraz wszystkie akcesoria i narzędzia potrzebne do odnalezienia ukrytego w sobie wynalazcy.

 

Cechy produktu:

  • zestaw rozwijający umiejętności majsterkowania, rozwiązywania problemów i kreatywnego myślenia u dzieci. Zestaw pozwala na tworzenie rozmaitych wynalazków z użyciem elektronicznych klocków.
  • dużo gotowych projektów wynalazków
  • Technologia Bluetooth
  • Zestaw kompatybilny z innymi zestawami LittleBits, wszystkie bity posiadają możliwość nieskończonego ponownego wykorzystania do tworzenia nowszych wynalazków

 

Zajęcia:

Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 7-14 lat, kontynuujących i rozpoczynających przygodę z elektroniką na warsztatach Elektronika.

Poziom zajęć dostosowany do wiedzy i umiejętności dzieci.

Zestawy wykorzystywane także podczas ferii/wakacji, eventów, festynów.

W ramach zajęć ?Elektronika? przewidziane są lekcje głównie z wykorzystaniem zestawów Sekrety Elektroniki a littleBits wykorzystywane są dodatkowo jako ułatwienie przejście na bardziej zaawansowaną elektronikę, programowanie z użyciem Arduino.

 

littleBits

https://www.youtube.com/watch?v=YUUsJSDa7PE