Marek Grzesik

Marek Grzesik absolwent automatyki i robotyki, właściciel firmy MG VR zajmującej się nowoczesnymi technologiami w tym głównie wirtualną rzeczywistością, CEO w KreaTech; instruktor zajęć z robotyki, programowania, Scratch?a, robotyki humanoidalnej, elektroniki, druku 3d;
Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi oraz udział w projektach unijnych przyczynia się do ekspansji potencjału studentów i ich kariery naukowej. Niejednokrotnie zasiada w składzie sędziowskim na różnych turniejach związanych z robotyką i programowaniem.
Ukończył studia na kierunku Automatyka i Robotyka ze specjalnością Mechatronika i Robotyka na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Również w Krakowie studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym Zarządzanie ze specjalnością Zarządzanie sprzedażą w produkcji i handlu. Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Członek Grupy Roboczej ds. małopolskich inteligentnych specjalizacji ?Przemysły kreatywne i czasu wolnego? powołanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Obecnie jest Dyrektorem Zarządzającym w firmie KreaTech, zajmującej się zajęciami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży. Ukończył Kurs Kierownika Kolonii, dzięki czemu może sprawować opiekę nad całością organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za kierunek rozwoju przedsiębiorstwa oraz koordynuje działania wszystkich pracowników. Swoje zdolności analityczne oraz wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii wykorzystuje w planowaniu kolejnych etapów działalności, stawiając firmie ambitne cele, które konsekwentnie realizuje. Specjalizuje się w prowadzeniu i organizacji interaktywnych szkoleń oraz pokazów w dziedzinach takich jak robotyka, automatyka, high tech. Tworzy własne programy komputerowe na potrzeby konkretnych projektów, przyspieszające i ułatwiające pracę. Swoimi umiejętnościami i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi, sprzyjając tym samym zwiększeniu kompetencji swojego zespołu. Z chęcią angażuje się w ciekawe inicjatywy wpisujące się w krąg jego zamiłowań. Marek Grzesik dba o rozwój intelektualny oraz technologiczny młodego pokolenia. Wspomoże to w przyszłości ochronić województwo przed brakiem wykwalifikowanej kadry i utrzymać jego rozwój. “Mam nadzieję iż w przyszłości bazując na przekazanej przeze mnie wiedzy będą tworzyć elitę małopolskiej kadry IT, robotyki i automatyki. Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi oraz udział w projektach unijnych przyczynię się do ekspansji potencjału studentów i ich kariery naukowej”.