Wirtualna Rzeczywistość

HTC Vive, PlayStation VR, Gogle Gear VR2

To kilka propozycji od firm wiodących w świecie wirtualnej rzeczywistości.

 

HTC Vive

Gogle wirtualnej rzeczywistości przygotowywane przez tajwańską firmę HTC przy współpracy z firmą Valve, która jest właścicielem platformy Steam. Wymyślona przez firmy technologia SteamVR jest systemem w jakim pracują gogle. W odróżnieniu od systemu Oculus Rift, który jest przygotowywany głównie z myślą o rozrywce na siedząco ? Steam VR ma oferować rozgrywkę na stojąco. Minimalna wolna przestrzeń to 4 na 4 metry. Podobnie jak gogle konkrencji, HTC Vive posiada wbudowane 2 ekrany o rozdzielczości 1080×1200 pikseli. Jego częstotliwość odświeżania do 90 Hz. Headset do pracy wymaga mocnego komputera z systemem Windows.

HTC Vive ?Pre? ? Czujniki laserowe

Orientacja gogli w przestrzeni naszego pomieszczenia jest możliwa przy pomocy montowanych w rogach pokoju czujnikach laserowych nazywanych przez producenta ?Latarniami?. Latarnie łączą się z naszym headsetem i dzięki temu możemy swobodnie się poruszać całym ciałem. Dzięki zastosowaniu wirtualnej siatki bezpieczeństwa, gogle informują nas kiedy musimy się zatrzymać i cofnąć, aby nie wpaść na przedmioty znajdujące się w pokoju.

 

Kontrolery ruchowe HTC Vive

Trzecim elementem oprócz gogli i czujników laserowych są specjalne kontrolery które trzymamy w rękach. Na ich obudowie również umieszczone są czujniki które podobnie jak gogle są rozpoznawane w przestrzeni pomieszczenia.

 

HTC Vive to najbardziej zaawansowana alternatywa do wkroczenia w  świat wirtualnej rzeczywistości.

 

PlayStation VR

Najnowszy członek rodziny PS4.

 

Ekran OLED 5,7″

Podziwiaj, jak ożywają hiperrealistyczne środowiska 3D na niestandardowym ekranie OLED.

360 stopni widoczności.

 

Niezależnie od tego, w którą stronę się obrócisz, obraz sferyczny oferowany przez urządzenie PS VR sprawia, że stajesz się częścią realistycznego świata, w którym nic nie zaburza Ci pola widzenia.

120 klatek na sekundę.

 

Płynna grafika i niezwykle niskie opóźnienie tworzą wspólnie niewiarygodnie wciągający świat gry.

 

Od chwili, gdy założysz gogle PlayStation VR, nowy system wirtualnej rzeczywistości dla PlayStation 4, będziesz grać w radykalnie nowy sposób. Znajdziesz się w samym centrum akcji, niemal czując każdy szczegół fantastycznych nowych światów ? naprawdę poczujesz się tak, jak byś był wewnątrz gry.

 

Innowacja PlayStation

PlayStation zawsze dostarczało doświadczeń przekraczających wyobraźnię, od gier 3D po rzeczywistość rozszerzoną. Teraz dokonaliśmy ogromnego kroku naprzód w postaci PS VR. Możesz zapomnieć o ograniczeniach ekranu i wkroczyć do świata gry.

 

Poczuj się tak, jak byś naprawdę tam był

Grałeś w gry, które powodowały, że traciłeś rachubę czasu. Ale co z grami, które sprawiają, że zapominasz, gdzie jesteś? Daje Ci je PS VR, pozwalając zanurzyć się w grze z niezrównanym poczuciem bycia w niej.

 

Przesuwając granice gry

PS VR pozwoli Ci grać w takie sposoby i w takich miejscach, o których nie myślałeś, że są możliwe. Umożliwia to zaawansowany ekran OLED, który wyświetla idealnie płynny obraz 120 Hz, daje pole widzenia w zakresie 360 stopni oraz prawdziwy dźwięk 3D, dzięki któremu jesteś w stanie precyzyjnie zlokalizować wszystkie dźwięki. Możesz więc zanurzyć się w grach stworzonych specjalnie z myślą o PS VR, takich jak RIGS Mechanized Combat League czy VR Worlds.

 

Zanurz się w dźwięku

Dźwięk 3D

Odkryj nowy wymiar brzmienia, jaki oferuje najnowocześniejszy dźwięk 3D. Dzięki niemu precyzyjnie rozpoznasz kierunek i odległość dźwięków, które dochodzą z góry, z dołu i dookoła Ciebie.

 

Zintegrowany mikrofon

Rozmawiaj ze znajomymi online, dyskutuj na temat taktyki w grach i jeszcze bardziej angażuj się w wirtualny świat, korzystając z mikrofonu zintegrowanego na goglach.

 

Żyj grą w mediach społecznościowych

Zajrzyj na naszą ścianę mediów społecznościowych i poznaj zabawne, inspirujące sposoby, w jakie gracze korzystający z PS VR dzielą się swoimi doświadczeniami na Twitterze i Instagramie. Wyślij nam swoje zdjęcia, oznaczając je hashtagiem #PSVR, a być może do nich dołączysz…

Znajdź się w samym centrum gry

 

Kamera PlayStation

Podwójny obiektyw i czujniki głębi 3D pozwalają kamerze PlayStation Camera śledzić pozycję gogli, kontrolera PlayStation Move oraz paska świetlnego na kontrolerze DUALSHOCK 4, gdziekolwiek jesteś. W ten sposób zawsze będziesz w samym środku świata gry VR.

 

Precyzyjne śledzenie

Dziewięć diod LED umieszczonych z przodu, tyłu i po bokach gogli PS VR jest obserwowanych przez kamerę PlayStation Camera ? gwarantuje to doskonałą precyzję w świecie gry, niezależnie od Twojej pozycji w pokoju.

 

Gear VR2

Tańsza alternatywa dostosowana do użytkowania w połączeniu z najnowszymi modelami smartfonów firmy Samsung.

Niewiarygodny komfort

Jesteś gotowy na odkrywanie nowego świata i znalezienie się w samym centrum akcji? Jeśli tak, to potrzebujesz dopracowanych jak nigdy dotąd gogli Gear VR2. Urządzenie jest lekkie – waga 345g nie męczy podczas długich sesji a miękka pianka, zapewni odpowiedni komfort. Bezpieczne mocowanie, wytrzyma każdy ruch więc nie musisz się obawiać, że Gear VR2 spadnie ci z głowy nawet gdy sytuacja w grze stanie się gorąca.

Gogle Gear VR zapewniają szersze pole widzenia i wyraźniejszy obraz. Przenikanie światła i odbicia zostały ograniczone do minimum.

Dotknij albo przesuwaj palcem. Większy i płaski touchpad poprawia precyzję sterowania. Nowy przycisk główny zabierze Cię bezpośrednio do Oculus Home.

Internet Samsung – Zoptymalizowana pod kątem przeglądania internetu na goglach Gear VR aplikacja Samsung Internet ułatwia nawigację i stawia na pierwszym planie zdjęcia i filmy VR. Sprawia też, że przejście ze smartfonu Galaxy na gogle Gear VR jest bardzo proste.

Galeria Samsung – Dzięki tej aplikacji możesz oglądać zdjęcia i filmy 360, które wykonasz za pomocą smartfonu Galaxy lub kamery Gear 360. Galeria Samsung wspiera wiele formatów i funkcji, w tym filmy 2D i 3D, a także napisy i dźwięk przestrzenny. To najlepszy odtwarzacz multimediów dla gogli Gear VR. Ilustracje przedstawiające przykładowy wygląd Galerii Samsung.

Rozrywka i doświadczenia na zupełnie nowym poziomie

Gogle Gear VR, wspierane przez Oculus, pozwolą Ci podróżować przez galaktyki, budować imponujące miasta, walczyć z istotami nie z tej ziemi ? i znacznie więcej. Daj porwać się rozrywce, jakiej do tej pory nie znałeś. Wciąż powiększająca się kolekcja nowych wrażeń z Gear VR czeka na Ciebie.

 

Zastosowanie w KreaTech

Głównie używany jako dodatkowa atrakcja na zajęciach/ eventach.

 

HTC Vive, PlayStation VR, Gogle Gear VR2

https://www.youtube.com/watch?v=i1r76omNeI8

https://www.youtube.com/watch?v=TckqNdrdbgk&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=kAUZ1H2_fn8

https://www.youtube.com/watch?v=GwKvqzAci-w